середа, 13 листопада 2024 р.
13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.
Щороку 13 листопада відзначається Міжнародний день незрячих (International Day of the Blind) з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації стосовно людей, які не бачать або погано бачать та їхні права.
Для того, щоб незрячі люди відчували себе повноцінними у суспільстві, майже 200 років тому було розроблено універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту (шрифт Брайля).
В основі шрифту Брайля лежить комбінація шести крапок. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати букви, цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.
Для слабозорих людей використовують спеціально збільшений шрифт. Команда одного із київських видавництв у процесі пошуку зручних книг для дітей та дорослих, що мають проблеми із зором, розробила спеціальні книги, які створенні в «універсальному дизайні», тобто поєднано два шрифти одночасно.
Минулого року за державним замовленням було видано 32 221 примірники підручників рельєфно-крапковим крапковим шрифтом.
понеділок, 11 листопада 2024 р.
Всесвітній день сиріт.
Щороку 10 листопада світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, який нагадує про важливу роль науки в сучасному суспільстві. Цей день не тільки вшановує досягнення наукової спільноти, але й акцентує на потребі залучення громадськості до обговорення наукових відкриттів, технологічних інновацій і викликів, що стоять перед людством.
У сучасному світі, де наукові знання є основою для розв'язання глобальних проблем – від кліматичної кризи до пошуку нових методів лікування, важливо підвищувати обізнаність і довіру до науки.
Тема святкування ЮНЕСКО Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку у 2024 році: «Чому наука має значення: залучення розуму та розширення можливостей майбутнього».
Наука впливає на всі сфери нашого життя, покращуючи його якість та допомагаючи розуміти навколишній світ. Від побутових технологій і нових методів навчання до екологічних рішень і медичних відкриттів – науковий прогрес забезпечує розвиток суспільства, створюючи нові можливості для кожного.
Пов’язуючи науку з суспільством, Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку спрямований на те, щоб громадяни були поінформовані про досягнення в галузі науки. Це також підкреслює роль вчених у розширенні нашого розуміння дивовижної крихкої планети, яку ми називаємо домом, і в тому, щоб наші суспільства стали більш стійкими.
У цей день особливу увагу приділяють також ідеї миру, адже наука, орієнтована на добробут людства, може слугувати потужним інструментом для досягнення глобальної стабільності та сталого розвитку.
четвер, 7 листопада 2024 р.
З 2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі.
середа, 6 листопада 2024 р.
Уяви, що ти тримаєш компас, але із двома напрямками: один веде до критики й сумнівів, інший — до підтримки, віри в себе та свій шлях. Який напрям ти обереш❓Наші думки схожі на такий вказівник. Вони можуть спрямовувати нас до відчаю або, навпаки, наповнювати та знаходити сили продовжувати. Тільки ти вирішуєш, у якому напрямку рухатися.Таке вміння обирати ті думки, які підтримують, надають силу та допомагають справлятися з життєвими викликами називається корисним мисленням.І воно не про токсичний позитив чи уникання труднощів. Обираючи корисні думки, ти вчишся справлятися з викликами, фокусуючись на можливостях, а не на проблемах 🧠💡Бо бути менеджером своїх думок, означає керувати своїм внутрішнім компасом та визначати, куди спрямовувати увагу.Як це працює? Гортай карусель та дізнайся більше про корисне мислення👉
вівторок, 5 листопада 2024 р.
5 листопада Міжнародний день менеджерів-волонтерів.
понеділок, 4 листопада 2024 р.
4 листопада День залізничника
пʼятниця, 1 листопада 2024 р.
Щорічно 1 листопада європейські нації відзначають День народження Європейського союзу.
Утворення Євросоюзу відбулося 7 лютого 1992 року після укладання Маастрихтського договору. Проте офіційно договір почав діяти лише 1 листопада 1993. Відомо, що одним із перших, хто оголосив ідею об’єднання країн на рівних умовах, був Віктор Гюґо у 1851 році.
Європейський союз – це політичне та економічне об’єднання 27 демократичних країн Європи заради процвітання, миру та розвитку. Союз має спільні: валюту (євро), динамічний вільний ринок, політику безпеки та зовнішню політику, загальні цінності та стандарти. Держави-члени союзу активно співпрацюють між собою в різних галузях. ЄС – дуже надійний партнер для всіх країн на планеті.
Євросоюзу у 2012 році була вручена Нобелівська премія миру через вагомий внесок у розвиток миру та демократії в Європі.
13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.
Всесвітній день доброти є часом, коли кожна людина може зробити щось хороше для інших, показати турботу, увагу та любов. Це свято не має кор...
-
27 січня весь світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Україна разом з усім світом розділяє скорботу за жертвами Голок...
-
20 листопада – Всесвітній день дитини Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння діт...