середа, 13 листопада 2024 р.

13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.

Всесвітній день доброти є часом, коли кожна людина може зробити щось хороше для інших, показати турботу, увагу та любов. Це свято не має кордонів та об’єднує людей незалежно від їхньої національності, вірувань або соціального становища.
Свято було засноване в 1998 році у Токіо на конференції Small Kindness Movement of Japan. Дата святкування не змінюється і щорічно відзначається 13 листопада. Всесвітній день доброти відзначається людьми по всьому світу через добрі вчинки, допомогу ближньому та дії на благо спільноти.

Цікаві факти:
1. У багатьох країнах святкування Всесвітнього дня доброти супроводжується різноманітними акціями та заходами, які мають на меті поширення добра та позитиву.
2. Добровільці та організації часто організовують акції чистки, благодійні збори, волонтерські програми та інші заходи з нагоди цього дня.
3. Цей день також заохочує людей до саморефлексії та прагнення бути кращими, більш добрими та відкритими.

Всесвітній день доброти – чудова можливість зупинитися та замислитися про своє ставлення до оточуючих, про свій внесок у створення гармонійного та дружнього суспільства. Це день, коли кожен може внести свій вклад у зміцнення доброзичливості та взаєморозуміння у світі.

Щороку 13 листопада відзначається Міжнародний день незрячих (International Day of the Blind) з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації стосовно людей, які не бачать або погано бачать та їхні права.

Для того, щоб незрячі люди відчували себе повноцінними у суспільстві, майже 200 років тому було розроблено універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту (шрифт Брайля).

В основі шрифту Брайля лежить комбінація шести крапок. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати букви, цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Для слабозорих людей використовують спеціально збільшений шрифт. Команда одного із київських видавництв у процесі пошуку зручних книг для дітей та дорослих, що мають проблеми із зором, розробила спеціальні книги, які створенні в «універсальному дизайні», тобто поєднано два шрифти одночасно.

Минулого року за державним замовленням було видано 32 221 примірники підручників рельєфно-крапковим крапковим шрифтом.

понеділок, 11 листопада 2024 р.

Всесвітній день сиріт.



Щорічно у другий понеділок листопада відзначається Всесвітній день сиріт (World Orphans Day). Його було започатковано у США благодійним фондом The Stars Foundation.

Свято має глобальне значення, оскільки сирітство торкається мільйонів дітей по всьому світу, позбавлених батьківського піклування, безпеки та сімейного тепла.

Сьогодні в Україні війна зробила сиротами велику кількість дітей, тому відзначення цього дня для нашої країни дуже актуальне і важливе. Привернути увагу, надихнути на допомогу, організувати підтримку сиротам – мета цього дня нагадати, що ці діти потребують уваги й турботи щодня.

Щороку 10 листопада світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, який нагадує про важливу роль науки в сучасному суспільстві. Цей день не тільки вшановує досягнення наукової спільноти, але й акцентує на потребі залучення громадськості до обговорення наукових відкриттів, технологічних інновацій і викликів, що стоять перед людством.


У сучасному світі, де наукові знання є основою для розв'язання глобальних проблем – від кліматичної кризи до пошуку нових методів лікування, важливо підвищувати обізнаність і довіру до науки.

Тема святкування ЮНЕСКО Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку у 2024 році: «Чому наука має значення: залучення розуму та розширення можливостей майбутнього». 

Наука впливає на всі сфери нашого життя, покращуючи його якість та допомагаючи розуміти навколишній світ. Від побутових технологій і нових методів навчання до екологічних рішень і медичних відкриттів – науковий прогрес забезпечує розвиток суспільства, створюючи нові можливості для кожного. 

Пов’язуючи науку з суспільством, Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку спрямований на те, щоб громадяни були поінформовані про досягнення в галузі науки. Це також підкреслює роль вчених у розширенні нашого розуміння дивовижної крихкої планети, яку ми називаємо домом, і в тому, щоб наші суспільства стали більш стійкими.

У цей день особливу увагу приділяють також ідеї миру, адже наука, орієнтована на добробут людства, може слугувати потужним інструментом для досягнення глобальної стабільності та сталого розвитку.



четвер, 7 листопада 2024 р.

З 2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі.

Це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів. Звіт ЮНЕСКО у 2019 році засвідчив, що з проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-ий учень стає жертвою кібер-залякування",– зазначив Сергій Шкарлет.

Тема цього року – "Боротьба із залякуванням в інтернеті та іншими формами онлайн-насильства за участю дітей".

У зв'язку з війною життя та освіта дітей все частіше відбуваються онлайн. Цей день закликає людей усвідомити проблему онлайн-насильства та кіберзалякування, їх наслідків і необхідності покласти їм кінець. Онлайн-насильство не обмежується шкільними приміщеннями, проте система освіти відіграє важливу роль у вирішенні проблем онлайн-безпеки та використання технологій. 

Боротьба з насильством щодо молоді передбачає вживання наступних заходів:

створення сімейного середовища, що забезпечує дітям безпеку, стабільність і турботу; надання спеціалізованої допомоги та підтримки тим сім'ям, де можливі прояви насильства; 
перетворення небезпечного середовища шляхом фізичних змін; 
ослаблення факторів ризику в громадському просторі для зниження загрози насильства;
боротьба з гендерною нерівністю в близькому оточенні;
зміна культурних традицій і норм поведінки, що підтримують застосування насильства;
прийняття необхідних заходів для того, щоб чинне законодавство забороняло всі форми насильства щодо дітей та обмежувало доступ молоді до небезпечних об'єктів;
забезпечення доступності та високої якості послуг, необхідних дітям, постраждалим від насильства;
ліквідація культурної, соціальної та економічної нерівності, що сприяє проявам насильства; усунення розриву в рівні добробуту та надання рівного доступу до товарів, послуг і можливостей;
координація діяльності різних секторів, що займаються профілактикою насильства щодо дітей і прийняттям заходів реагування.

середа, 6 листопада 2024 р.

Уяви, що ти тримаєш компас, але із двома напрямками: один веде до критики й сумнівів, інший — до підтримки, віри в себе та свій шлях. Який напрям ти обереш❓Наші думки схожі на такий вказівник. Вони можуть спрямовувати нас до відчаю або, навпаки, наповнювати та знаходити сили продовжувати. Тільки ти вирішуєш, у якому напрямку рухатися.Таке вміння обирати ті думки, які підтримують, надають силу та допомагають справлятися з життєвими викликами називається корисним мисленням.І воно не про токсичний позитив чи уникання труднощів. Обираючи корисні думки, ти вчишся справлятися з викликами, фокусуючись на можливостях, а не на проблемах 🧠💡Бо бути менеджером своїх думок, означає керувати своїм внутрішнім компасом та визначати, куди спрямовувати увагу.Як це працює? Гортай карусель та дізнайся більше про корисне мислення👉

вівторок, 5 листопада 2024 р.

5 листопада Міжнародний день менеджерів-волонтерів.

Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість волонтерської діяльності та відзначенню тих, хто працює на цій некомпенсованій платою роботі, щоб допомогти іншим. Цей день був заснований 1987 року Міжнародним центром волонтерської діяльності (ICVolunteers), який має свої штаб-квартири в Женеві та Берні. Метою цього дня є підвищення обізнаності про важливість волонтерської діяльності та відзначення тих, хто працює на цій некомпенсованій платою роботі, щоб допомогти іншим.

понеділок, 4 листопада 2024 р.

4 листопада День залізничника

День залізничника – це професійне свято працівників залізничного транспорту. Раніше в Україні залізничники відзначали його в першу неділю серпня, але у 2002 році дата свята змінилася і стала фіксованою.
У воєнний час працівники залізниці виконують надзвичайно важливу та складну роботу – від початку війни «Укрзалізниця» евакуювала на захід України та за кордон кілька мільйонів українців. Завдяки злагодженій роботі Україну змогли відвідати світові знаменитості та політики.

пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Щорічно 1 листопада європейські нації відзначають День народження Європейського союзу.

Утворення Євросоюзу відбулося 7 лютого 1992 року після укладання Маастрихтського договору. Проте офіційно договір почав діяти лише 1 листопада 1993. Відомо, що одним із перших, хто оголосив ідею об’єднання країн на рівних умовах, був Віктор Гюґо у 1851 році.

Європейський союз – це політичне та економічне об’єднання 27 демократичних країн Європи заради процвітання, миру та розвитку. Союз має спільні: валюту (євро), динамічний вільний ринок, політику безпеки та зовнішню політику, загальні цінності та стандарти. Держави-члени союзу активно співпрацюють між собою в різних галузях. ЄС – дуже надійний партнер для всіх країн на планеті.

Євросоюзу у 2012 році була вручена Нобелівська премія миру через вагомий внесок у розвиток миру та демократії в Європі.



13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.

Всесвітній день доброти є часом, коли кожна людина може зробити щось хороше для інших, показати турботу, увагу та любов. Це свято не має кор...