четвер, 31 жовтня 2024 р.
Хеловін, або День усіх святих — давнє свято, яке щороку з розмахом відзначають по всьому світу. В Україні традиція святкування Хеловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня.Назва свята походить від словосполучення All Hallows' evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів, які мешкали на території Британії, Ірландії та Франції близько 2 тис. років тому. Кельти вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн. Кельти виголошували пророцтва, палили величезні багаття і приносили жертви богам. Під час таких церемоній вони носили костюми зі шкір та голів тварин. У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Згодом він увібрав деякі традиції Самайну, а ірланді та британці привезли ці звичаї на територію США. З часом Гелловін набув розважального характеру і зараз є одним із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.
понеділок, 28 жовтня 2024 р.
В Україні 28 жовтня відзначається День визволення від фашистських загарбників.
Він був встановлений указом Президента «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні», повідомляє Укрінформ.
Цього дня вшановують пам'ять усіх українців, які під час Другої світової війни віддали життя, звільняючи рідну землю від нацистських окупантів.
Вигнання нацистів з України тривало майже 700 днів. Наприкінці 1942 року, 18 грудня, було визволено перший населений пункт - село Півнівка на Луганщині. У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання нацистських військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.
неділя, 27 жовтня 2024 р.
27 жовтня, все світове українство буде відзначати День української писемності та мови.
Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
Це свято відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.
Всесвітній день доброти є часом, коли кожна людина може зробити щось хороше для інших, показати турботу, увагу та любов. Це свято не має кор...
-
27 січня весь світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Україна разом з усім світом розділяє скорботу за жертвами Голок...
-
20 листопада – Всесвітній день дитини Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння діт...