понеділок, 30 вересня 2024 р.

30 вересня українські бібліотекарі святкують своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. У цей день у нас є особлива нагода згадати і подякувати за клопітку працю та високу місію бібліотекарям та читачам і громадськості, які усвідомлюють важливу роль бібліотек у розвитку культури та освіти України.

Бібліотеки в Україні завжди були центрами знань і освіти, але в умовах війни їхня роль значно зросла. Сьогодні вони є осередками збереження національної пам’яті, розвитку інформаційної грамотності, наукових досліджень, а також надають підтримку громадянам, зокрема психологічну.

Вже третій рік триває повномасштабна війна росії проти України, і перед нашим суспільством постали нові виклики. Бібліотеки у цьому процесі відіграють одну з ключових ролей, допомагаючи збирати й зберігати документи про російсько-українську війну, формуючи національну ідентичність. Вони сприяють розвитку критичного мислення, інформаційної та цифрової грамотності, навчанню української та іноземних мов, і надають безкоштовний доступ до знань. Бібліотеки активно сприяють інтеграції української науки у світову наукову спільноту.

субота, 28 вересня 2024 р.

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Бути вихователем – високе покликання і велика честь. Ця справа – важлива і унікальна. Вона несе в собі добро, справедливість, добро і красу.Дитячий садок – це перший освітній заклад, який зустрічає дитину. І не дарма його вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається у дитині із раннього дитинства, слугує опорою і основою в подальшому житті.Виховання малечі на початку їхнього життєвого шляху – не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє.Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи і до маленьких громадян країни.Вже стало традицією 27 вересня відзначати Всеукраїнського Дня дошкілля і вшановувати працю вихователя і всіх дошкільних працівників.

четвер, 26 вересня 2024 р.

Сьогодні, 26 вересня, в країнах ЄС відзначається Європейський день мов. Цей день ще раз нагадує про важливість мовного та культурного розмаїття, заклик до вивчення іноземних мов, сприяння розвиткові мовної самобутності.

Гасло цьогорічного дня – «Скажи мовам «ТАК!»». 

«Європейський день мов нагадує нам, що вивчення мови – це крок до відкритості та поваги до інших культур», – каже Генеральний секретар ЄДМ Марія Пейчинович Бурич.

Європейський день мов має на меті:

  • підвищити обізнаність про важливість вивчення мов для розвитку багатомовності та міжкультурного взаєморозуміння;
  • пропагувати багате мовне та культурне розмаїття Європи;
  • заохочувати вивчення мов протягом усього життя в школі та поза нею.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності. Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань. Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже другий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.


 

вівторок, 17 вересня 2024 р.

17 вересня виповнюється 160 років від дня народження українського письменника, неперевершеного майстра психологічної прози, громадського діяча, голови «Просвіти» у Чернігові – Михайла Коцюбинського. Його творчість – явище неординарне, цікаве та яскраве. Він один із перших письменників у важкі для України часи ввів її до європейської модерної літератури. Дякуємо йому за це і завжди пам’ятаємо! Поряд з іншими творами Коцюбинський створив геніальну повість-притчу, гуцульську казку карпатських гір, свою лебедину пісню – «Тіні забутих предків», яка вчить людей найскладнішій науці – життю, життю за законами краси, вірності і духовності. І не застаріє це його вчення ніколи, бо проблеми, порушені письменником, – вічні. Закоханий у Гуцульщину Михайло Коцюбинський три роки поспіль приїжджав до Криворівні «як на острів красивого й загадкового, але зумів так пройнятися і заглибитися, що кожне слово «Тіний забутих предків» – скарб».


 

середа, 11 вересня 2024 р.

Звіт до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у КЗ «Червонотоківській гімназії»




 


План заходів в КЗ «Червонотоківська гімназія» Грушівської сільської ради до Олімпійського тижня 2024/2025



11 вересня в Україні і світі святкують Всесвітній день боротьби з тероризмом. Цей день був встановлений на згадку про жертв терористичних атак 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та Вашингтоні. Метою цього дня є підвищення обізнаності про загрозу тероризму та вшанування пам’яті тих, хто постраждав від терористичних актів. Тероризм є серйозною загрозою для суспільства, оскільки він включає насильницькі дії, такі як вибухи, викрадення людей, вбивства та захоплення заручників. Боротьба з тероризмом спрямована на своєчасне виявлення та запобігання терористичній діяльності, а також на мінімізацію її наслідків.Цей день нагадує нам про важливість міжнародної співпраці у боротьбі з тероризмом та необхідність підтримки жертв терористичних актів.

11 вересня ми відзначаємо 160-річчя від дня народження Павла Грабовського – поета, чиї твори пронизані любов’ю до рідної землі та незламним патріотизмом. Його поезія і досі актуальна та зворушує читачів

понеділок, 9 вересня 2024 р.

9 вересня виповнюється 255 років від дня народження Івана Котляревського

9 вересня виповнюється 255 років від дня народження Івана Котляревського– письменника, поета, драматурга, громадського діяча, основоположника сучасної української літератури.

Йому судилося стати визначним українським письменником, який вперше в Україні через свої твори заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі. Бо саме з «Енеїди» Іван Котляревського фактично й розпочалося формування літературної української мови на основі живої народної мови.


неділя, 8 вересня 2024 р.

8 вересня - Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.

#міжнародний #день #грамотності

субота, 7 вересня 2024 р.

Сьогодні Україна відзначає День воєнної розвідки - свято тих, хто стоїть на сторожі державних інтересів і забезпечує безпеку країни. У цей день ми вшановуємо героїв, чия робота залишається невидимою, але надзвичайно важливою для національної оборони.

 7 вересня 1992 року стало важливою подією для України - цього дня створили Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони. Це був перший крок до формування незалежної розвідувальної системи після розпаду СРСР.

Після здобуття незалежності у 1991 році Україна терміново потребувала своєї воєнної розвідки, адже всі попередні структури підпорядковувалися Москві. У лютому 1992 року почали створювати розвідку при Головному штабі Збройних сил, а 7 вересня офіційно вирішили сформувати новий орган.

У 1994 році розвідка отримала назву Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Цей день відзначає важливу роль розвідки в захисті країни, особливо під час воєнної агресії, коли оперативна і точна інформація допомагає приймати важливі рішення для безпеки держави.





 ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Законодавство України

 Електронний кабінет

 Попередня версія

Картка

     

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 9 жовтня 2020 р. № 1233-р

Київ

Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року

1. Схвалити Концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, що додається.

Визначити Міністерство молоді та спорту державним замовником Програми.

2. Міністерству молоді та спорту разом із заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади розробити та подати у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року.

Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 73

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

{Закон втратив чинність на підставі Закону № 2145-VIII від 05.09.2017}

Про освіту

(Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, № 34, ст. 451)

{Вводиться в дію Постановою ВР
№ 1144-XII від 04.06.91, ВВР, 1991, № 34, ст. 452}

{Із змінами, внесеними згідно з Декретами
№ 12-92 від 26.12.92, ВВР, 1993, № 10, ст. 76
№ 23-92 від 31.12.92, ВВР, 1993, № 11, ст. 93

Законами
№ 3180-XII від 05.05.93, ВВР, 1993, № 26, ст.277
№ 69/94-ВР від 30.06.94, ВВР, 1994, № 29, ст.258
№ 183/94-ВР від 23.09.94, ВВР, 1994, № 41, ст.376
№ 200/94-ВР від 13.10.94, ВВР, 1994, № 45, ст.404
№ 498/95-ВР від 22.12.95, ВВР, 1996, № 3, ст.11
№ 96/96-ВР від 22.03.96, ВВР, 1996, № 16, ст.71}

{В редакції Закону
№ 100/96-ВР від 23.03.96, ВВР, 1996, № 21, ст. 84}

{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 608/96-ВР від 17.12.96, ВВР, 1997, № 8, ст. 62

понеділок, 2 вересня 2024 р.

2 вересня День завершення Другої світової війни

Сімдесят дев'ять років відокремлює нас від закінчення Другої світової війни, яка пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2 вересня 1945-го року.

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

Сьогодні повномасштабна війна та агресія з боку ворога знову затьмарила наше небо, майже щодня забираючи життя найкращих українців та українок. Тож битва нашого народу за перемогу триває.

У ці непрості для нашої країни часи ми маємо згуртуватися навколо головної мети – жити в єдиній, соборній, мирній Україні!

На знак вшанування пам’яті загиблих за роки війни та з нагоди  історичної дати у Крижопільській громаді відбулося покладання квітів до Пам'ятника полеглим у роки Другої Світової війни за участі секретаря Крижопільської селищної ради Ігоря ВАСИЛИШИНА, працівників селищної ради, установ та організацій.

Низько вклоняємося всім борцям, які в часи воєнного лихоліття боролися з фашистськими загарбниками. Схилімо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.



13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Це свято призначене для того, щоб розпалювати доброту в серцях людей та сприяти створенню дружнього та теплого суспільства.

Всесвітній день доброти є часом, коли кожна людина може зробити щось хороше для інших, показати турботу, увагу та любов. Це свято не має кор...